Інтернет - найбільший винахід людства. Всесвітня павутина змінила уявлення людей про час, відстані, способах спілкування, наданні допомоги, можливості заробітку та проведенні дозвілля.
Завдяки інтернету сучасна людина отримує в десятки разів більше інформації, ніж його батьки, бабусі, дідусі і більше далекі предки. На жаль, не все, що зустрічається в мережі, значимо, вірогідно, логічно обґрунтоване і безпечно. Жертвами інтернету найчастіше стають діти та підлітки.
Зміст деяких сайтів шокує навіть дорослої людини, що вже говорити про тих, чия психіка ще тільки формується. Крім того, інтернет - це хороше поле діяльності для шахраїв, потрапити на вудку яких у віртуальному просторі набагато легше, ніж оффлайн. Питаннями безпеки підростаючого покоління і дорослих в мережі стурбовані фахівці у всьому світі, тому в 2004 році був заснований Міжнародний день безпечного інтернету.
Засновники і всі, хто підтримує ініціативу, вважають важливим пропагувати відповідальне і безпечне використання мережі. Для залучення уваги громадськості до проблеми в Safer internet day проводяться різні заходи. До участі залучалися молоді люди, студенти та політики, які ділилися досвідом безпечного перебування у всесвітній павутині. Для зацікавлених осіб організовуються дискусії, зустрічі з IT-фахівцями, державними діячами, співробітниками органів правопорядку.
На щорічних форумах обговорюються проблеми формування безпечної інтернет-середовища, підвищення цифрової грамотності населення, в тому числі дітей та підлітків, забезпечення інформаційної безпеки. Організатором заходів виступає Ліга безпеки інтернету, з ініціативи якої було створено Єдиний реєстр сайтів, що містять заборонену до поширення інформацію. В рамках форумів проводяться рекламні конкурси «Моя безпека в Мережі» та «Інтернешка». З 2009 року Тиждень безпечного рунета входить в число офіційних заходів свята.
Міжнародний день безпечного інтернету відзначається в перший вівторок лютого.
|