МАСЛЯНА
Масляна — свято на честь весняного пробудження природи, символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним або м'ясопусним — через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду. Це свято не закріплене за певним днем на календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.
Головна страва на Масляну — млинці зі сметаною, вареники із сиром, гречані млинці на смальці та інша обрядова їжа. Млинці на Масляну можуть бути різні: і прісні, і солодкі, і з начинкою, і дріжджові та ін. Борошно для таких млинців дозволяється вибирати найрізноманітніше: гречане, вівсяне, просяне, ячмінне, пшеничне, горохове тощо.
Любить наш народ святкування, веселощі і розваги. То чому б не відзначити кінець зими? Адже є чудова нагода — свято Масляної! До того ж триває воно не один день, а цілих сім.
Історія цього свята говорить нам про те, що воно зародилося ще в стародавній слов'янській язичницькій культурі. Люди здавна на Масляну випікали млинці, як символ тепла, сонця, перемоги весни над зимою. Символом останнього також було спалювання опудала Зими. В народі були поширеними дуже різноманітні назви цього свята: Масляниця, Сирна, Касаточка, Цукрові вуста, Чесна масниця, Весела, Перепелочка, Перебуха, Об'єдуха, Ясочка.
Свято це відзначається дуже весело: з піснями, танцями. Рідні та близькі ходять один до одного в гості та пригощають смачними блинами. Не залишилася осторонь цього гарного свята і наша школа.
Сьогодні учні нашої школи зустріли це свято ярмарком. Ярмарок цей благодійний. Кожен клас ретельно готувався до цього дійства. Вдома діти разом з батьками напекли багато різного печива, млинців, пиріжків і, як це зазвичай проходить на ярмарку, торгували ними. Виручені гроші підуть на подарунки для поранених в зоні АТО, які зараз знаходяться в шпиталі. Також діти готують для них концерт.
|